All official European Union website addresses are in the europa.eu domain.
See all EU institutions and bodies4.2 Prioritering av tilpasningsalternativar og val av føretrekte tilpasningsalternativar
Basert på vurderingar av moglege tilpasningsalternativar, bør eit utval av dei mest passande utførast. Ofte kan ein multikriterieanalyse (MCA) vise seg nyttig for rangering og val av føretrekte alternativ. Den føretrekte lista over tilpasningsalternativar bør òg avtales med råka partar, og råka partar bør involveres i MCA-vurderingar for å inkludere ulike verdiar og kriterium i vurderinga.
Ein slik MCA bør omfatta eit sett med kriterium, til dømes:
- Nødvendigheita av eksisterande truslar
- tidleg førebuande tiltak (for å unngå framtidige skadekostnader)
- verknadsområde (alternativar som dekkjer flere risikoar, kan vere fordelaktige)
- nytte-kostnadstilhøve
- effektivitet og effektivitet av tiltak for å levere tilpasning
- Sosioøkonomiske implikasjonar for ulike samfunnsgrupper
- Tidseffektivitet
- robustheit under eit breitt spekter av sannsynlege framtidige verknader
- fleksibilitet for justeringar eller reversibilitet i tilfelle av avvikande utvikling
- Politisk og kulturell aksept
- forbetring av læring og autonom tilpasningsevne, etc.
Når usikkerheit kan bli ein grunn til passivitet, vil bruk av prinsippa for adaptiv styring (til dømes fokus på fleksible løysingar, vinn-vinn-alternativar, robuste tiltak under ei rekkje moglege scenari) lette beslutningsprosessen (sjå Korleis faktorisere usikkerheit?).
Når det gjeld val og prioritering av hensiktsmessige tilpasningsalternativar for gjennomføring, byrjar ei forsiktig tilnærming med å erkjenne at det finst flere levedyktige alternativ, og kombinasjonar av alternativ, for effektiv tilpasning. Nokre av dei vil vere betre eigna til å minimere risikoen forbunde med implementering sjølv i møte med tilhøyrande usikkerheit om risiko og fordelar. Desse alternativa er referert til som:
- "No-klager tilpasningsalternativar" som er verdt uansett omfanget av framtidige klimaendringar vil vere;
- «Alternativer med låg klageadgang» som er tilpasningstiltak der dei knyta kostnadene er relativt låge, og der fordelane, sjølv om dei først og fremst realiserast under forventa framtidige klimaendringar, kan vera relativt høge,
- Vinn-vinn-alternativar er tilpasningsalternativar som gjev det ønskte resultatet når det gjeld å minimere klimarisikoen eller utnytte potensielle høve, men som òg har eit betydeleg bidrag til eit anna sosialt, miljømessig eller økonomisk mål.
- "Fleksible eller adaptive leiingsalternativar" er dei alternativa som kan justerast enkelt (og med låg kostnad), dersom omstenda endrast i forhold til prognosane som vart gjort i utgangspunktet; og
- "Multiple-benefit options" gjev synergier med andre mål som reduksjon, katastroferisikoreduksjon, miljøleiing eller berekraft (til dømes økosystembaserte tilnærmingar gjev vanlegvis slike flere fordelar).
På grunn av det breie spekteret av potensielle framtidige klimaendringar og deira implisitte usikkerheiter, bør flere fordelar, ikkje-angrar og låg-angrar tilpasningsalternativar favoriserast (sjå hovudprinsippar). Døme er vassbesparande einingar i regionar som opplever tørke eller vassmangel eller isolasjon av bygningar i regionar utsett for varmebølgjer. Å insistere på opsjonar med flere fordelar kan òg lette finansieringa av relaterte tiltak, ved å trekkje ressursar og legge vekt på felles fordelar som veg opp kostnadene ved investeringar.
Climate-ADAPT database items
Ytterlegare ressursar
Grunngjeving, tilnærming og meirverdi av sentrale typar tiltak for tilpasning til klimaendringar
Bruk av nøkkeltypetiltak for å rapportere klimatilpasningstiltak i EØS-landa
Language preference detected
Do you want to see the page translated into ?