Exclusion of liability

This translation is generated by eTranslation, a machine translation tool provided by the European Commission.

Website experience degraded
The European Climate and Health Observatory is undergoing reconstruction until June 2024 to improve its performance. We apologise for any possible disturbance to the content and functionality of the platform.
Búsqueda avanzada de elementos en la base de datos de Climate-ADAPT aquí
9 elementos que coinciden con sus términos de búsqueda
Filtrar los resultados.
Tipo de elemento



























Nuevos elementos desde



Ordenar por relevancia · fecha (primero los más nuevos) · alfabéticamente
Neutralne dla klimatu i odporne na zmianę klimatu Alpy 2050
Klimat był głównym tematem XV konferencji alpejskiej w Innsbrucku w Austrii w dniu 4 kwietnia 2019 r., na której opublikowano wspólną deklarację ośmiu krajów alpejskich i Unii Europejskiej, a także zatwierdzono dwa dokumenty wyznaczające Alpy na drogę do neutralności klimatycznej i odporności na zmianę klimatu do 2050 r. Wszystkie istotne informacje polityczne są obecnie dostępne w nowej broszurze „Klimate-neutralny i odporny na zmianę klimatu Alpy 2050”, opublikowanej w języku angielskim, niemieckim, włoskim, francuskim i słoweńskim.
Located in Archiwum wiadomości
Geoportal: narzędzie do zrozumienia skutków zmiany klimatu w Pirenejach
Pirenejskie Obserwatorium Zmian Klimatu (OPCC) opracowało ten geoportal, aby zapewnić ogółowi społeczeństwa dostęp do kluczowych danych w Pirenejach. Obywatele mogą odkrywać skutki zmiany klimatu na swoim terytorium w oparciu o różne wskaźniki, takie jak nieprawidłowości w temperaturach minimalnych i maksymalnych, opady deszczu i wskaźniki innowacyjności.
Located in Archiwum wiadomości
Perspektywa przystosowania się do zmiany klimatu w Karpatach
Rosnące temperatury i zmieniające się opady zagrażają cennym ekosystemom w górach Karpat. Sprawozdanie to posłuży jako praktyczna pomoc dla decydentów lokalnych, regionalnych i krajowych dążących do ochrony wrażliwych ekosystemów górskich i osób od nich zależnych.
Located in Archiwum wiadomości
PYRADAPT 2017: spotkanie i wymiana poglądów na temat tego, w jaki sposób Pireneje mogą dostosować się do skutków zmiany klimatu
Międzynarodowe sympozjum PYRADAPT z 2017 r., które odbyło się we Francji w listopadzie, zgromadziło 200 ekspertów ds. zmiany klimatu na obszarach górskich, na których omawiano tematy dotyczące skutków zmiany klimatu, takie jak zanik 50 % lodowców w Pirenejach w ciągu ostatnich 40 lat.
Located in Archiwum wiadomości
Rosnąca wiosna drzewa staje się coraz mniej wrażliwa na różnice wysokości bezwzględnej
W Alpach szwajcarskich, ze względu na ocieplenie klimatu, odstęp czasowy między liśćmi drzew na wysokich i niskich wysokościach uległ drastycznemu skróceniu od lat 60. XX wieku. Naukowcy przeanalizowali ponad 20 000 obserwacji zarejestrowanych w Szwajcarii.
Located in Archiwum wiadomości
Globalne ocieplenie zwiększa ryzyko wystąpienia lawin
Skutki globalnego ocieplenia odczuwane są w regionach górskich, gdzie wzrost temperatur jest wyższy od średniej, co wpływa zarówno na krajobrazy, jak i na zasoby wodne. Skutki tych zmian są wielorakie
Located in Archiwum wiadomości
Adaptacja górska: Szczyty i osoby wymagające szczególnego traktowania
Sprawozdanie podsumowujące w sprawie przystosowania się do zmiany klimatu na terenach górskich opublikowane przez UNEP i GRID-Arendal zostało zainicjowane podczas Międzynarodowego Dnia Gór, jako wydarzenie towarzyszące podczas 24. Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w Sprawie Zmian Klimatu w Katowicach w grudniu 2018 r. Sytuacja na obszarach górskich na całym świecie znacznie się różni, ale charakteryzują się one szczególnie dużą podatnością na zagrożenia i wspólnym ukierunkowaniem na przystosowanie się do zmiany klimatu.
Located in Archiwum wiadomości
Opublikowane sprawozdanie OPCC2 na temat skutków zmiany klimatu i przystosowania się do niej w Pirenejach
Średnia temperatura w Pirenejach wzrosła o 30 % powyżej średniej światowej w ciągu ostatnich 50 lat, a połowa lodowców zniknęła w ciągu ostatnich 35 lat. Fakty przedstawione w sprawozdaniu „Zmiana klimatu w Pirenejach: wpływ, podatność na zagrożenia i przystosowanie się do zmiany klimatu”, co stanowi szeroki konsensus naukowy dla terytorium Pirenejów i jest koordynowane przez Centrum Monitorowania Zmian Klimatu w Pirenejach (OPCC).
Located in Archiwum wiadomości
Nowe interaktywne narzędzie działań w dziedzinie klimatu w Alpach
Rada ds. Klimatu Alp utworzyła stronę internetową, aby utworzyć społeczność alpejską zajmującą się działaniami w dziedzinie klimatu i ułatwić jej zaangażowanie we wdrażanie alpejskiego systemu celów klimatycznych do 2050 r. na rzecz neutralnych dla klimatu i odpornych na zmianę klimatu Alp. Strona internetowa jest zbudowana wokół 30 ścieżek wdrażania, tj. sekwencji konkretnych krótko- i średnioterminowych środków służących osiągnięciu celów.
Located in Archiwum wiadomości