Exclusion of liability

This translation is generated by eTranslation, a machine translation tool provided by the European Commission.

Website experience degraded
The European Climate and Health Observatory is undergoing reconstruction until June 2024 to improve its performance. We apologise for any possible disturbance to the content and functionality of the platform.
Recherche avancée d'éléments de la base de données Climate-Adapt ici
Il y a 3 éléments qui correspondent à vos termes de recherche.
Filtrez les résultats.
Type d'élément



























Éléments créés depuis



Trier par pertinence · date (le plus récent en premier) · alphabétiquement
Deficyt wody jest poważnym i rosnącym problemem w Europie
Sprawozdanie Europejskiej Agencji Środowiska: W dokumencie „Zasoby wodne w całej Europie – przeciwdziałanie deficytowi wody: zaktualizowana ocena” przedstawiono obecny stan deficytu wody w Europie, aby skupić się na zarządzaniu ryzykiem związanym z dostępnością wody w związku ze skutkami zmieniającego się klimatu. Oczekuje się, że zmiana klimatu pogłębi problemy, ponieważ susze rosną pod względem częstotliwości, rozmiarów i skutków. Europa musi wzmocnić odporność swoich ekosystemów i efektywniej wykorzystywać wodę.
Located in Archiwum wiadomości
Sprawozdanie specjalne nr 20/2021: Zrównoważone wykorzystanie wody w rolnictwie: Fundusze WPR w większym stopniu promują większe niż bardziej efektywne zużycie wody
Europejski Trybunał Obrachunkowy (ETO) opublikował sprawozdanie specjalne nr 20/2021 pt. „Zrównoważone zużycie wody w rolnictwie: fundusze WPR częściej promują większe niż bardziej efektywne zużycie wody”. Polityka UE nie jest w stanie zapewnić zrównoważonego wykorzystywania wody przez rolników. Wpływ rolnictwa na zasoby wodne jest znaczący i niezaprzeczalny. Rolnicy korzystają jednak ze zbyt wielu zwolnień z polityki wodnej UE, które utrudniają wysiłki na rzecz zapewnienia racjonalnego zużycia wody.
Located in Archiwum wiadomości
Warunki niedoboru wody w Europie: Niedobór wody dotknął 29 % terytorium UE w co najmniej jednym sezonie w 2019 r.
Wskaźnik Europejskiej Agencji Środowiska (EEA) „Wskaźnik wykorzystania wody plus” (WEI ) ma częstotliwość aktualizacji co dwa lata. Niedawno zaktualizowany WEI pomaga zmierzyć zużycie wody, zasoby wodne znajdujące się w trudnej sytuacji i prawdopodobieństwo niedoboru wody ze względu na wpływ na klimat na terytorium Unii Europejskiej. Wynika z niego, że na obszarze dotkniętym niedoborem wody nie nastąpił ogólny spadek.
Located in Archiwum wiadomości