Start Informacje o Climate-ADAPT Działania informacyjne i upowszechnianie Działania promocyjne związane z przystosowaniem się do zmiany klimatu w poszczególnych krajach

Exclusion of liability

This translation is generated by eTranslation, a machine translation tool provided by the European Commission.

Website experience degraded
The European Climate and Health Observatory is undergoing reconstruction until June 2024 to improve its performance. We apologise for any possible disturbance to the content and functionality of the platform.

Działania promocyjne związane z przystosowaniem się do zmiany klimatu w poszczególnych krajach

Przykłady zastosowania Climate-ADAPT

Climate-ADAPT dostarcza informacji istotnych dla przystosowania się do zmiany klimatu w Europie. Informacje te są sprawdzane pod względem jakości, uzupełniają informacje na szczeblu krajowym i mogą być wykorzystywane we wszystkich regionach i sektorach gospodarki UE. Platforma opiera się na wkładzie dostawców informacji, którzy decydują się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie przystosowania się do zmiany klimatu z innymi osobami w Europie.

Każda osoba zajmująca się przystosowaniem się do zmiany klimatu może szukać i dzielić się informacjami na temat Climate-ADAPT, od decydentów politycznych po ekspertów ds. przystosowania się do zmiany klimatu, również pracujących w sektorze prywatnym, praktyków i wielu innych. Platforma jest łatwa w użyciu i pozwala użytkownikom wyszukiwać istotne informacje, stosując kilka opcji. Im bardziej jesteś z nim zaznajomiony, tym łatwiej jest znaleźć i udostępnić informacje za pośrednictwem Climate-ADAPT.

Historie Zornitzy, Piotra, Alexandru, Beaty i Any ilustrują różne wyzwania i potrzeby ekspertów w dziedzinie przystosowania się do zmiany klimatu w formie opowiadania. Pokazują one, w jaki sposób eksperci ci znajdują konkretne dane i zestawy informacji na temat Climate-ADAPT w celu oceny ryzyka związanego ze zmianą klimatu, opracowania polityk i planów, rozwiązań w zakresie przystosowania się do zmiany klimatu, w tym z wykorzystaniem opcji zielonej infrastruktury. Historie pokazują, w jaki sposób bohaterowie wykorzystują Climate-ADAPT w prosty sposób, wykonując wyraźne kroki lub korzystając z alternatywnych opcji.

 

 

Poznajcie ich!

Bułgaria _ Rozwiązania w zakresie przystosowania się do zmiany klimatu w sektorze rolnym

Poznaj Zornitzę, która pracuje w organizacji doradzającej bułgarskim rolnikom. Chce lepiej zrozumieć wpływ zmian klimatu na rolnictwo, zwłaszcza powodzie i fale upałów, aby skutecznie doradzać swoim klientom.

Kliknij tutaj, aby pobrać historię.

Aby uzyskać dodatkowe informacje, zapoznaj się z krótkim profilem Climate-ADAPT w języku bułgarskim.

Kliknij tutaj, aby obejrzeć nagranie z webinarium pt. „Zwiększanie przystosowania się do zmiany klimatu: Wiedza i narzędzia na szczeblu krajowym i unijnym dla Bułgarii”.

Polska _ Rozwiązania w zakresie adaptacji na poziomie lokalnym

Poznaj Piotra, planistę Rady Miasta Krakowa. Ponieważ susza jest kluczowym wyzwaniem w Polsce, poszukuje on danych i wskazówek dotyczących gospodarki wodnej w celu opracowania zielono-niebieskich rozwiązań infrastrukturalnych.

Kliknij tutaj, aby pobrać historię.

Aby uzyskać dodatkowe informacje, zapoznaj się z krótkim profilem Climate-ADAPT w języku polskim.

Kliknij tutaj, aby obejrzeć nagranie z webinarium pt. „Zwiększanie przystosowania się do zmiany klimatu: Wiedza i narzędzia na poziomie krajowym i unijnym dla Polski".

Rumunia _ Rozwiązania w zakresie przystosowania się do zmiany klimatu w sektorze rolnym

Poznaj Alexandru, rumuńskiego konsultanta, który pomaga organizacjom rządowym w projektowaniu rozwiązań adaptacyjnych dla sektora rolnego. Poszukuje on rozwiązań, aby poradzić sobie ze skutkami powodzi, które stanowią wyzwanie dla sektorów rolnictwa i leśnictwa w południowej rumuńskiej części regionu Dunaju.

Kliknij tutaj, aby pobrać historię.

Aby uzyskać dodatkowe informacje, zapoznaj się z krótkim profilem Climate-ADAPT w języku rumuńskim.

Ze względów technicznych nagranie webinarium pt. „Zwiększanie przystosowania się do zmiany klimatu: Wiedza i narzędzia na poziomie krajowym i unijnym dla Rumunii nie są dostępne.

Słowacja _ Rozwiązania na poziomie krajowym w zakresie przystosowania się do zmiany klimatu w sektorze wodnym

Poznaj Beatę, która pracuje w Ministerstwie Środowiska. Odpowiada za opracowanie polityki adaptacyjnej dla sektora wodnego na Słowacji. Ponieważ powodzie są kluczowym wyzwaniem na Słowacji, poszukuje ona informacji na temat gospodarki wodnej w celu opracowania środków ochrony przeciwpowodziowej i zarządzania klęskami żywiołowymi.

Kliknij tutaj, aby pobrać historię.

Przeczytaj tutaj krótki profil Climate-ADAPT w języku słowackim.

Kliknij tutaj, aby obejrzeć nagranie z webinarium pt. „Zwiększanie przystosowania się do zmiany klimatu: Wiedza i narzędzia na poziomie krajowym i unijnym dla Słowacji”.

Słowenia _ Wytyczne dotyczące przystosowania się do zmiany klimatu na szczeblu lokalnym 

Poznaj Anę, krajową ekspertkę rządową przygotowującą porady dotyczące kształtowania polityki przystosowawczej na szczeblu krajowym w Słowenii. Ana poszukuje informacji, które pomogą słoweńskim gminom opracować lokalne strategie, polityki i plany przystosowania się do zmiany klimatu, koncentrując się na falach upałów, suszach i skutkach powodzi.

Kliknij tutaj, aby pobrać historię.

Aby uzyskać dodatkowe informacje, zapoznaj się z krótkim profilem Climate-ADAPT w języku słoweńskim.

Kliknij tutaj, aby obejrzeć nagranie z webinarium pt. „Zwiększanie przystosowania się do zmiany klimatu: Wiedza i narzędzia na szczeblu krajowym i unijnym dla Słowenii”.



zastrzeżenie
Treść prezentowana na tych stronach została opracowana w ramach umowy szczegółowej nr 340202/2020/839829/SFRA/CLIMA.A.3 „Wsparcie dla Komisji i EEA w zakresie rozpowszechniania informacji w ramach Climate-ADAPT i działań informacyjnych skierowanych do zainteresowanych stron”. Został on opracowany przez konsorcjum Ramboll i Ecologic Institute w celu zachęcenia i wsparcia pięciu wybranych krajów Europy Wschodniej i Środkowej (Bułgaria, Polska, Rumunia, Słowacja i Słowenia) w wykorzystaniu i poddaniu się Climate-ADAPT.