Start Baza danych Publikacja i sprawozdania Krótkoterminowe dostosowanie podaży produktów rolnych w UE-15 do zmiany klimatu na poziomie gospodarstw rolnych

Exclusion of liability

This translation is generated by eTranslation, a machine translation tool provided by the European Commission.

Website experience degraded
The European Climate and Health Observatory is undergoing reconstruction until June 2024 to improve its performance. We apologise for any possible disturbance to the content and functionality of the platform.
Publications and Reports

Krótkoterminowe dostosowanie podaży produktów rolnych w UE-15 do zmiany klimatu na poziomie gospodarstw rolnych

Opis

W skali europejskiej wpływ zmiany klimatu na podaż produktów rolnych został oceniony jako stosunkowo mniej istotny czynnik napędzający do końca stulecia w porównaniu z innymi czynnikami na świecie. Diagnozy te są jednak niepełne ze względu na ograniczoną reprezentację zarówno niejednorodności przestrzennej w istotnych uwarunkowaniach podaży rolnej (gleba, praktyki zarządzania i typologii producentów), jak i procesów skali drobnej, takich jak autonomiczne dostosowanie na skalę rolniczą. W niniejszym dokumencie zaproponowano podejście uzupełniające w oparciu o ramy modelowania obejmujące wyraźnie przestrzenną reprezentację wydajności i zachowań producentów w odniesieniu do niejednorodności w glebie, klimacie i kontekście społeczno-gospodarczym producentów w celu oceny skutków zmiany klimatu, w tym autonomicznego dostosowania dostaw rolnych UE-15 do zmian klimatu na skalę rolną UE-15. Wyniki sugerują, że bez uwzględnienia autonomicznej adaptacji europejskie dostawy rolne mogą mieć interesujące właściwości odporności w zagregowanej skali pomimo znacznej niejednorodności przy mniejszej rozdzielczości. Uwzględnienie autonomicznych dostosowań prowadzi do znacznego wzrostu plonów i może prowadzić do (i) znacznego wzrostu względnej rentowności upraw w porównaniu z innymi pokrywami gruntów, co prawdopodobnie zwiększy ich udział w użytkowaniu gruntów rolnych w stosunku do innych rodzajów gruntów, oraz (ii) wzrost całkowitej produkcji europejskiej, która może mieć wpływ na rynki towarów rolnych, podkreślając w ten sposób potrzebę integracji procesów o drobną skalę, takich jak autonomiczne dostosowanie.

Źródło informacji

Źródło:
Strona internetowa AgEcon

Opublikowane w Climate-ADAPT Nov 22 2022   -   Ostatnia modyfikacja w Climate-ADAPT Nov 22 2022

Akcje Dokumentu