Website experience degraded
The European Climate and Health Observatory is undergoing reconstruction until June 2024 to improve its performance. We apologise for any possible disturbance to the content and functionality of the platform.
Zaawansowane wyszukiwanie elementów bazy Climate-ADAPT tutaj
6 element(ów) pasuje do podanych kryteriów.
zawęź_opcje_wyszukiwania
Typ elementu



























Nowych elementów od



Sortuj według trafność · data (od najnowszych) · alfabetycznie
Atlas ryzyka suszy z nowatorskim podejściem do oceny ryzyka wystąpienia suszy i wspierania zarządzania suszą
W europejskim atlasie ryzyka suszy po raz pierwszy przedstawiono kompleksową ocenę i mapę zagrożeń i skutków suszy w UE pod kątem globalnego ocieplenia o 1,5, 2 i 3 stopnie. Atlas wykorzystuje innowacyjne podejście w celu uwzględnienia złożonych cech zagrożeń, ryzyka i skutków suszy. Atlas pokazuje, że obecne poziomy ryzyka suszy są znacznie wysokie, a średnie roczne straty stanowią zagrożenie zarówno gospodarcze, jak i środowiskowe. Celem atlasu jest wspieranie rozwoju i wdrażania polityki i działań w zakresie zarządzania suszą i przystosowania się do niej w całej Unii Europejskiej.
Tekst_szukaj elementu_lokalizacja Archiwum wiadomości
Badanie JRC: Adaptacja obszarów przybrzeżnych do podnoszenia się poziomu mórz ma sens z ekonomicznego punktu widzenia
Strefy przybrzeżne w Europie obejmują duże populacje ludzkie, znaczącą działalność społeczno-gospodarczą i aktywa społeczno-gospodarcze oraz wrażliwe ekosystemy. Społeczności nadbrzeżne będą narażone na rosnące ryzyko powodzi, ponieważ zmiana klimatu może spowodować wzrost skrajnego poziomu mórz o co najmniej jeden metr do 2100 r. Adaptacja obszarów przybrzeżnych mogłaby jednak zapobiec 95 % przewidywanych strat gospodarczych.
Tekst_szukaj elementu_lokalizacja Archiwum wiadomości
Dokument orientacyjny na temat Europejskiego Obserwatorium ds. Susz na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności (EDORA)
W briefingu „Nauka dla polityki” EDORA przedstawiono, że sieć obserwatoriów ds. suszy w UE zapewnia wsparcie techniczne i naukowe w zakresie gromadzenia danych i analiz dotyczących skutków suszy. Opracowano również dostosowane do potrzeb sektorowe i regionalne oceny ryzyka suszy, aby dostosować się do ryzyka związanego z suszami i niedoborem wody, zarówno w obecnym klimacie, jak i w przyszłym klimacie.
Tekst_szukaj elementu_lokalizacja Archiwum wiadomości
Globalne ocieplenie może ponad dwukrotnie kosztować suszę w Europie
W przypadku braku działań mających na celu ograniczenie zmian klimatu i przystosowanie się do nich wpływ suszy na gospodarkę europejską może sięgnąć ponad 65 mld EUR rocznie do 2100 r., jak wynika z badania Wspólnego Centrum Badawczego opublikowanego w sprawie Nature Climate Change.
Tekst_szukaj elementu_lokalizacja Archiwum wiadomości
Sprawozdanie projektu Peseta IV w sprawie zmiany klimatu w Europie
Czwarte badanie „Prognoza skutków gospodarczych zmiany klimatu w sektorach Unii Europejskiej” oparte na analizie oddolnej (PESETA) ma na celu lepsze zrozumienie skutków zmiany klimatu w Europie w odniesieniu do szeregu skutków zmiany klimatu i sektorów oraz sposobów uniknięcia tych skutków za pomocą polityki łagodzenia zmiany klimatu i przystosowania się do niej.
Tekst_szukaj elementu_lokalizacja Archiwum wiadomości
Sprawozdanie UE na temat niebieskiej gospodarki za 2020 r.
Komisja Europejska przedstawia przegląd wyników sektorów gospodarki UE związanych z oceanami i środowiskiem przybrzeżnym. Zawiera rozdział dotyczący wpływu zmiany klimatu na oceany. Stan niebieskiej gospodarki w UE jest dobry: w 2018 r. obroty w tym sektorze wyniosły 750 mld euro.
Tekst_szukaj elementu_lokalizacja Archiwum wiadomości