Website experience degraded
The European Climate and Health Observatory is undergoing reconstruction until June 2024 to improve its performance. We apologise for any possible disturbance to the content and functionality of the platform.
Zaawansowane wyszukiwanie elementów bazy Climate-ADAPT tutaj
11 element(ów) pasuje do podanych kryteriów.
zawęź_opcje_wyszukiwania
Typ elementu



























Nowych elementów od



Sortuj według trafność · data (od najnowszych) · alfabetycznie
Projekt impulsu rozpoczyna 7 regionalnych badań wpływu zmiany klimatu i przystosowania się do niej
W ramach finansowanego przez UE projektu IMPETUS rozpoczęto badanie dostępne w językach narodowych w celu sporządzenia wykazu kształtujących przystosowanie się do zmiany klimatu dla długotrwałych korzyści w siedmiu społecznościach regionalnych w Europie. W oparciu o odpowiedzi uzyskane w ramach ankiety partnerzy zaoferują lokalnym obywatelom, przedsiębiorstwom i przedstawicielom społeczeństwa obywatelskiego dalsze możliwości udziału w projektach w zakresie przystosowania się do zmiany klimatu.
Tekst_szukaj elementu_lokalizacja Archiwum wiadomości
Ankiety na temat europejskiego badania danych dotyczących klimatu
Europejska Agencja Środowiska (EEA) chciałaby uzyskać informacje zwrotne na temat wykorzystania europejskiego badania danych dotyczących klimatu, kluczowego narzędzia Climate-ADAPT. Dwa badania są dostępne do dnia 20 maja 2022 r., aby pomóc w rozwoju sytuacji w przyszłości. Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie w następujący sposób:
Tekst_szukaj elementu_lokalizacja Archiwum wiadomości
survey-to-support-climate-adaptation-in-central-macedonia-greece
Tekst_szukaj elementu_lokalizacja Archiwum wiadomości
Przystosowanie się do zmiany klimatu w badaniu Eurobarometru
Z badania przeprowadzonego przez Komisję Europejską wynika, że wielu respondentów uważa, iż władze UE są dobrze przygotowane do reagowania na wzrost zagrożeń naturalnych w wyniku zmiany klimatu w Europie. Ponadto respondenci uważają, że w ramach skoordynowanej gotowości i reagowania UE należy priorytetowo traktować klęski związane ze zmianą klimatu pożarami lasów, powodziami i cyklonami, a nie nagłe sytuacje medyczne, trzęsienia ziemi i inne rodzaje klęsk żywiołowych.
Tekst_szukaj elementu_lokalizacja Archiwum wiadomości
Badanie ewaluacyjne Climate-ADAPT otwarte do 13 maja 2024 r.
Zapraszamy do udziału w ankiecie na temat Climate-ADAPT i jego dwóch podstron, Europejskiego Obserwatorium Klimatu i Zdrowia oraz portalu misji UE w zakresie przystosowania się do zmiany klimatu. Wypełnienie kwestionariusza zajmie około 15 minut. Ocena została zlecona przez Dyrekcję Generalną ds. Działań w dziedzinie Klimatu i Europejską Agencję Środowiska i przeprowadzona przez Ramboll.
Tekst_szukaj elementu_lokalizacja Archiwum wiadomości
Rozpoczęto badanie na temat wykorzystania magazynu danych klimatycznych C3S
W ramach partnerstwa na rzecz przystosowania się do zmiany klimatu w ramach agendy miejskiej opracowano badanie opinii publicznej. Badanie to zostało opracowane w celu ustalenia, w jaki sposób miasta i gminy mogą skutecznie wykorzystywać dane klimatyczne udostępniane za pośrednictwem bazy danych klimatycznych w ramach usługi programu Copernicus w zakresie zmiany klimatu (C3S) w celu opracowania planów przystosowania się do zmiany klimatu. Na podstawie tego badania zorganizowane zostaną sesje szkoleniowe dostosowane do potrzeb miast.
Tekst_szukaj elementu_lokalizacja Archiwum wiadomości
Informacje zwrotne od miast poszukiwane w ramach partnerstwa UE w ramach agendy miejskiej na rzecz przystosowania się do zmiany klimatu
Partnerstwo na rzecz przystosowania się do zmiany klimatu ma na celu określenie wyzwań związanych z przystosowaniem się do zmiany klimatu w środowisku miejskim. Za pomocą kwestionariusza partnerstwo chciałoby dowiedzieć się, w jaki sposób wąskie gardła związane ze zdolnością miast do przystosowania się do zmiany klimatu są według innych miast w Europie.
Tekst_szukaj elementu_lokalizacja Archiwum wiadomości
Rozpoczęto badanie na temat usług klimatycznych i potrzeb użytkowników
Uruchomiono ankietę internetową – otwartą do 30 listopada 2018 r. – pt. „Usługi klimatyczne – potrzeby użytkowników”, opracowaną w ramach projektu badawczego ERA4CS ECLISEA. Celem jest lepsze zrozumienie zapotrzebowania na informacje klimatyczne ze strony wielu różnych zainteresowanych stron, krajów i sektorów, w tym środowiska naukowego, publicznego procesu decyzyjnego, przedsiębiorstw prywatnych, społeczeństwa obywatelskiego i osób fizycznych.
Tekst_szukaj elementu_lokalizacja Archiwum wiadomości
Europejczycy postrzegają zmianę klimatu jako największe wyzwanie dla UE
Dziewięciu na 10 młodych Europejczyków zgadza się, że przeciwdziałanie zmianie klimatu może przyczynić się do poprawy ich zdrowia i dobrostanu, podczas gdy 84 % osób w wieku co najmniej 55 lat zgadza się z tym poglądem. Według specjalnego badania Eurobarometru na temat przyszłości Europy niemal co drugi Europejczyk (49 %) postrzega zmianę klimatu jako główne globalne wyzwanie dla przyszłości UE.
Tekst_szukaj elementu_lokalizacja Archiwum wiadomości
Badanie dotyczące potencjalnego wpływu zmiany klimatu na sektor transportu
Grupa ekspertów Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych przygotowała badanie mające na celu zebranie od pracowników sektora transportu informacji na temat skutków zmiany klimatu, które specjaliści w dziedzinie transportu mogą chcieć lepiej zrozumieć w przyszłości. Do 12 marca 2021 r. mogą Państwo uczestniczyć w ankiecie.
Tekst_szukaj elementu_lokalizacja Archiwum wiadomości