Website experience degraded
The European Climate and Health Observatory is undergoing reconstruction until June 2024 to improve its performance. We apologise for any possible disturbance to the content and functionality of the platform.
Zaawansowane wyszukiwanie elementów bazy Climate-ADAPT tutaj
9 element(ów) pasuje do podanych kryteriów.
zawęź_opcje_wyszukiwania
Typ elementu



























Nowych elementów od



Sortuj według trafność · data (od najnowszych) · alfabetycznie
Nowa publikacja na temat mapowania zarządzania zmianami poziomu morza w Danii, Niderlandach i Zjednoczonym Królestwie
Sprawozdanie: "Mapping the Governance of Sea Level Changes in Denmark, the Netherlands and the United Kingdom", zlecone przez Norweską Agencję Środowiska i opracowane przez Norweski Instytut Badań nad Wodą (NIVA), bada i dokumentuje zarządzanie zmianami poziomu morza w tych krajach. Bada, w jaki sposób rozkłada się odpowiedzialność, jakie narzędzia wiedzy i bazy danych są wykorzystywane, jakie istnieją mechanizmy finansowe oraz ogólne doświadczenia, z których Norwegia może się uczyć.
Tekst_szukaj elementu_lokalizacja Archiwum wiadomości
Sprawozdanie UNEP w sprawie luki w przystosowaniu się do zmiany klimatu 2023
W sprawozdaniu Programu Narodów Zjednoczonych ds. Ochrony Środowiska (UNEP) w sprawie luki adaptacyjnej przeanalizowano postępy w planowaniu, finansowaniu i wdrażaniu działań przystosowawczych. Głównym ustaleniem na 2023 r. jest to, że postępy w przystosowaniu się do zmiany klimatu spowalniają, kiedy to należy przyspieszyć, aby nadrobić zaległości w obliczu rosnących skutków zmiany klimatu.
Tekst_szukaj elementu_lokalizacja Archiwum wiadomości
Stan klimatu w Europie w 2022 r.
Niniejsze sprawozdanie WMO pokazuje, w jaki sposób od lat 80. XX wieku Europa ocieplała się dwukrotnie więcej niż średnia światowa. Szczególny nacisk położono na energię i podkreślono, w jaki sposób bardziej ekstremalne warunki pogodowe, w tym intensywne ciepło, poważne opady i susze, mają coraz większy wpływ na podaż, popyt i infrastrukturę europejskiego systemu energetycznego.
Tekst_szukaj elementu_lokalizacja Archiwum wiadomości
Europejski stan klimatu w 2021 r.
Europejski stan klimatu (ESOTC) to roczne sprawozdanie opracowane w ramach usługi programu Copernicus w zakresie zmiany klimatu (C3S), realizowanej przez Europejskie Centrum Prognoz Średnioterminowych (ECMWF) w imieniu Komisji Europejskiej. W ramach krótkiego przeglądu sytuacji na świecie w 2021 r. ESOTC przedstawia bardziej kompleksowy przegląd warunków klimatycznych i najważniejszych wydarzeń w Europie oraz koncentruje się na Arktyce.
Tekst_szukaj elementu_lokalizacja Archiwum wiadomości
Dokument techniczny opublikowany na temat ram oceny krajowych strategii na rzecz przystosowania się do zmiany klimatu i zmniejszania ryzyka związanego z klęskami żywiołowymi
Rozwiązania oparte na zasobach przyrody odgrywają coraz większą rolę zarówno w przystosowywaniu się do zmiany klimatu, jak i w zarządzaniu ryzykiem związanym z klęskami żywiołowymi. Zostało to również uwzględnione w kilku globalnych i europejskich porozumieniach i strategiach politycznych. Sprawozdanie techniczne, opublikowane przez Europejskie Centrum Tematyczne ds. przystosowania się do zmiany klimatu, zawiera zwięzły przegląd dostępnych podejść do oceny NbS w kontekście przystosowania się do zmiany klimatu i zmniejszania ryzyka związanego z klęskami żywiołowymi. Opiera się on na informacjach z literatury i wybranych sprawach europejskich.
Tekst_szukaj elementu_lokalizacja Archiwum wiadomości
UNEP zapoczątkował sprawozdanie w sprawie rozbieżności w przystosowaniu się do zmiany klimatu z 2020 r.
Podczas wydarzenia prasowego online w styczniu 2021 r. Program Narodów Zjednoczonych ds. Ochrony Środowiska (UNEP) zainicjował 5. edycję sprawozdania w sprawie rozbieżności w przystosowaniu się do zmiany klimatu. Celem sprawozdania jest dostarczenie informacji na temat krajowych i międzynarodowych wysiłków na rzecz postępów w zakresie przystosowania się do zmiany klimatu, ale w 2020 r. stwierdzono, że nadal istnieją ogromne luki, zwłaszcza w zakresie finansowania dla krajów rozwijających się i wprowadzania projektów adaptacyjnych na etap.
Tekst_szukaj elementu_lokalizacja Archiwum wiadomości
Czynniki ryzyka klimatycznego, zagrożenia i konsekwencje w regionie Morza Bałtyckiego
W ramach unijnego projektu „Wspólnotowe działanie na rzecz bezpieczeństwa na rzecz wspierania przystosowania się do zmiany klimatu i rozwoju” (CASCADE) przedstawiono przegląd czynników ryzyka klimatycznego, zagrożeń i konsekwencji w regionie Morza Bałtyckiego. W sprawozdaniu przedstawiono kaskadowe skutki zagrożeń klimatycznych dla regionu, gromadząc przykłady lokalne.
Tekst_szukaj elementu_lokalizacja Archiwum wiadomości
Europejski stan klimatu w 2019 r.
Europejski stan klimatu (ESOTC) na 2019 r. zawiera podsumowanie zawierające najważniejsze ustalenia oraz rozdziały dotyczące klimatu w Europie, począwszy od wskaźników długoterminowych po szczegółowe przeglądy anomalii klimatycznych w ubiegłym roku. ESOTC jest opracowywany w ramach usługi programu Copernicus w zakresie zmiany klimatu (C3S) i wdrażany w imieniu Komisji Europejskiej przez Europejskie Centrum Prognoz Średnioterminowych (ECMWF).
Tekst_szukaj elementu_lokalizacja Archiwum wiadomości
Europejski stan klimatu w 2017 r.
Tekst_szukaj elementu_lokalizacja Archiwum wiadomości